Boardreader

Boardreader to wyszukiwarka forów i forów dyskusyjnych. Umożliwia przeszukiwanie forów, a następnie filtrowanie wyników według daty i języka. Jest to przydatne narzędzie do badania treści, ponieważ bardzo ułatwia znalezienie treści napisanych przez prawdziwych użytkowników w ramach danego tematu. Jeśli nie znasz niszy, aby poznać najlepsze forum do odwiedzenia, Boardreader może być dobrym miejscem do rozpoczęcia.

WolframAlpha

WolframAlpha to prywatna wyszukiwarka, która pozwala „obliczać odpowiedzi na poziomie eksperckim przy użyciu przełomowych algorytmów, bazy wiedzy i technologii AI Wolfram. Został zaprojektowany w celu dostarczania wiedzy eksperckiej i jest podzielony na matematykę, naukę i technologię, społeczeństwo i kulturę oraz życie codzienne. Wśród nich znajdują się różne podkategorie i przydatne narzędzia, które pozwalają obliczać dane, …

WolframAlpha Read More »

Baidu

Baidu to wiodąca wyszukiwarka w Chinach, mająca ponad 70% udziału w chińskim rynku internetowym. Chociaż w języku mandaryńskim, jest uderzająco podobny do Google. Wygląda podobnie pod względem designu, zarabia na reklamach i wykorzystuje fragmenty rozszerzone w wynikach wyszukiwania. Jednak Baidu jest mocno cenzurowane. Niektóre obrazy, a nawet strony prodemokratyczne, są blokowane w wyszukiwarce.